Blog
МАНИПУЛАЦИЯТА НА КЛИМАТА (КЛИМАТИЧНАТА ВОЙНА)

a0
КЛАНЪТ РОТШИЛД ЗАГУБИ КЛИМАТИЧНИЯ КОНТРОЛ
1. КРАТКА ИСТОРИЯ НА КЛИМАТИЧНИЯ ФАШИЗЪМ
2. БИЗНЕС-ПОЛЗИТЕ ОТ МАНИПУЛАЦИЯТА НА КЛИМАТА
3. ХААРП
Тези два раздела, обозначени горе, изразяват мотивацията на Цар Капитал, „упълномощил“ по велики заслуги Клана Ротшилд да го „представлява“, за да самонараства, да заробва, да развращава, да унищожава, да владее, да властва, да мърсува... За да бъдем по-точни, тук трябва пак да говорим за финансово-мотивиран климатичен канибализъм...
a1
(горе)
1. КРАТКА ИСТОРИЯ НА КЛИМАТИЧНИЯ ФАШИЗЪМ
47 години този престъпен Клан контролираше световния климат. Естествено, за това беше необходима колосална енергия, която ставаше все по-скъпа. Дали заради световните катаклизми и разтърсването на енергийните пазари или заради изобретателните умове на патриоти, силите на клана да контролира климата бяха пречупени. Точната причина и събития за сега не ги знаем, но фактът е налице. Буквално. Кланът притежаваше (за радост – в минало време!!!) 22 платформи за преобразуване на атмосферните процеси: от ведро и тихо време – в ураганни, от суши – в наводнения и обратно, от стабилна тектоника – в земетресения, от влажен и благодатен климат – в горски пожари – по поръчка, по желание, по график, до всяка географска малка или обширна площ.
Ротшилдовият системен план-проект се наричаше „КЛИМАТИЧЕН ТРОН“ („КЛИМАТ-ТРОН“). Бе обслужван финансово посредством гъста и непроследима паяжина от НПО-та, въглеродно-кредитни борси и фондове за „Зелени сънища“, от продажни политици и като имаме предвид контролът над правителства и медии, лесно можем да си обясним защо никои от тях не „обелваха нито една дума“ за проблема – всички нишки от паяжината водят до семейната администрация на Клана в Женева, която е обсебила почти всички банкови операции в Северното пълукълбо от 1815 г. до наши дни.
Както твърди Асандж, в средата на миналата седмица (около 15-ти юни 2026), предназначението и на последната платформа беше трансформирано. Не изведена или спряна от експлоатация, а завзета и пренасочена в полза на човечеството. Посредством колективна операция на военни от 6 държави, които до последно пазят в тайна съвместната си дейност. Затова не ги знаем и не ги съобщаваме.
Световният климатичен манипулатор вече не работи като такъв. Климатът вече не е оръжие за масово поразяване. И това става за първи път от 1979 г. От днес атмосферата вече не е частна собственост на Клана. Край на 47-годишното климатично издевателство над народите – честотно-амплитудна модулация на йоносферата.
Остана да се преборим и с „Белите следи“ („Белите отрови“ или „Химическите следи“) от самолетите. Но тази тема ще разгледаме подробно някой следващ път...
Въпреки че десетилетия наред множество изследователи го засичаха и доказваха, явлението ХААРП невъзмутимо разрушаваше страни и континенти десетки години, а разобличителите – осмивани и игнорирани. Техните лични финанси не стигаха обаче за налагането им в официалните медии или дори в свободните социални платформи. Но въпреки всички пречки и недоимък, те успяха да приведат достатъчно доказателства за климатичния фашизъм.
Пословичният ураган Катрин бе доказано предизвестен с цели 72 часа преди да завилнее над сушата. Пътят на бедствието бе донасочван три пъти – всяка промяна бе активирана от комбинирани високо- и ниско-честотни импулси от платформа в Карибите, която е била маскирана като „Център за изследване на морската биология“.
Разрушителното бедствие (земетресението) в Хаити през 2010 г. бе с подобно честотно въздействие. То се управляваше от платформа във Венецуела, маскирана като телекомуникационна станция.
Земетресението, въздействало върху атомната електроцентрала във Фукушима през 2011 г. е било контролирано от плаващ в Тихия океан военноморски кораб с неидентифицирана националност. По-късно от разследването (QFS Container Tracking – Проследяване на контейнери) става ясно, че корабът започва движението си от Каймановите острови и е частна собственост на семейство Ротшилд. Забележете – частен военен кораб!
Кланът не е прогнозирал или е правил опити да алармира обществеността за бедствията. Той ги е поръчвал, програмирал и предизвиквал. Но „от какъв зор“ харчат толкова пари за енергия и уреди, които манипулират климата?
Защото климатът владее всичко. Цените на хранителните стоки и на земеделските дейности и машини. На застрахователните събития и процеси. На устойчивостта и оперативността на правителствата. На „бежанските“ (на миграционните) нашествия. На изборните резултати.
Наводнения или суши в желаната страна в исканото време катурва правителства, бежански нахълтвания, които рушат икономическите връзки в цели континенти. Програмиран ураган, съсипващ набелязан град или държава преди избори, сменя властта в твоя полза и в последния момент.
Кланът нямаше нужда от армии, които да опустошават територии, нито да изтребват населението с оръжия. Той имаше нужда от пороища – или от дълготрайни засушавания – на точното място в точния момент.
22-те платформи сега са под военен контрол на Алианса от 6-те държави. Платформите не са унищожени – те се пренасочват. Не като изтребващо оръжие, а като техника за възстановяване: изкуствено създадените пустини през 40-те години потискане на валежите ще възстановят растителността си. Систематично засушавани земеделски райони, за да предизвикат хранително робство, сега се рекултивират. Потиснати и отклонени Океански течения с цел конкурентно убийство на цели Риболовни промишлености и изкуствено изменение на климата, ще се върнат в руслото си.
Климатът на Планетата ще възвърне естествения си характер. Половин вековното „депортиране“ на дъжда ще се отмени и той ще се върне по „родните“ места там, където винаги е напоявал нивите. Слънцето ще блести и топли там, където черните облаци и торнада вече ги няма. Годишните сеони ще станат нормални, напълно прогнозируеми и никога няма да създават изненадващи градушки и наводнения.
Климатичните промени бяха реални. Всяко „природно бедствие“ е било бизнес манипулация. То не е било причинено (само) от вашата кола или от „задните“ газове на добитъка. Те бяха причинени от 22 платформи, собственост на Клана. И тези машини сега възстановяват щетите.
Обвиниха ви за климата, който извратиха. Обложиха ви с налози за въгледвуокиса, който превърнаха в оръжие. Атмосферата сега е свободна. Идва ред и на истината да стане плодородна. Но до тогава доста „вода ще изтече“. Капитализмът, главната „почва“, върху която виреят и се размножават престъпниците, все още не е унищожен.
-- По доклад на ДЖУЛИАН АСАНЖ
a2
(горе)
2. БИЗНЕС-ПОЛЗИТЕ ОТ МАНИПУЛАЦИЯТА НА КЛИМАТА
От 1979 г. насам пораженията от „природни“ катаклизми възлизат на над 4,2 трилиона долара. Но Кланът е измислил перфектна система как да трупа милиарди само от тези поражения. На пръв поглед, да притежаваш застрахователни и презастрахователни компании (както Кланът) и умишлено да предизвикваш природни катастрофи, за да плащаш после обезщетения, е нелогично, даже самофалиращо. Но тарикатите от Клана са го измислили гениално? Как те печелят от бедствията?
Това е най-мрачното, но напълно логично капиталистическо мошеничество. За да разберем дали и каква изгода би имала една застрахователна или презастрахователна компания от умишлено предизвикано природно бедствие, трябва да погледнем на тях не като на пазители на хората, а като на финансови хищници, които се хранят от страха и нестабилността. На пръв поглед изглежда парадоксално – защо им е да предизвикват бедствие, при което ще трябва да плащат милиарди обезщетения? Оказва се обаче, че при определени сценарии ползите за тях могат да надхвърлят загубите в пъти.
Ето къде се крие циничната финансова изгода:
1. Брутално вдигане на цените (печалба от хаоса или от Застрахователният шок! Най-директният механизъм е когато дълго време няма бедствия, хората се успокояват и спират да се застраховат, а цените на полиците падат заради конкуренцията и липсата на клиенти. Бизнесът застоява.
Ако се случи внезапно, невиждано бедствие (например наводнение на цял регион или ураган), в обществото се задейства масова психоза и паника. Веднага след бедствието застрахователите вдигат цените на застраховките с 300% до 500%. Всички уплашени граждани и бизнеси хукват да купуват полици на новите, космически цени. В рамките на следващите 2-3 години компанията събира в пъти повече пари, отколкото е изплатила за самото бедствие. Те „инвестират“ в едно бедствие сега, за да оберат десетократно труда на хората утре.
2. Изнудване на държавата за „Спасителни фондове“. Големите застрахователни и презастрахователни компании са дълбоко свързани с политическата върхушка (капитал-политиците.
Ако едно умишлено бедствие е толкова мащабно, че застрахователите са „застрашени от фалит“, те отиват при правителството и казват:
„Ние сме гръбнакът на икономиката. Ако фалираме, милиони граждани ще останат без нищо. Трябва да ни спасите.“
и Държавната администрация бърка в джоба на данъкоплатците и отпуска милиарди публични средства като „помощ“ или „кредити“ за застрахователния сектор. В крайна сметка компаниите плащат обезщетенията не със свои пари, а с парите на същите тези трудещи се хора, източени през държавния бюджет.
3. Задействане на „Катастрофични облигации“ (Catastrophe Bonds). Това е строго пазена тайна в дебрите на презастрахователния бизнес. Презастрахователите издават на финансовите пазари специални ценни книжа, наречени *Cat Bonds*.
Инвеститори от цял свят купуват тези облигации и получават висока лихва. Условието в договора обаче е следното:
Ако в следващите 3 години в определен регион НЕ се случи ураган или земетресение, презастрахователят връща парите на инвеститорите с лихвите. Но АКО се случи такова бедствие, презастрахователят ИМА ПРАВО ДА ЗАДЪРЖИ ВСИЧКИ ПАРИ за себе си, за да покрива щети.
Ако презастрахователна компания умишлено предизвика бедствие точно в уречения регион преди изтичането на срока, тя законно присвоява милиарди долари от инвеститорите, без да им връща нищо. Това е перфектното финансово убийство на пазара.
4. Прочистване на пазара от конкуренция
Големите презастрахователни картели (които държат трилиони) могат да издържат на голям удар, но малките, местни застрахователни компании – не. Едно умишлено мащабно бедствие ще фалира всички малки фирми на пазара. След като „прахът улегне“, големият монопол остава сам, изкупува активите на фалиралите за жълти стотинки и налага пълен контрол над цялото население, посредством силата на акумулирания труд, принасян от парите.
Общественият синхрон: Климатът като оръжие
Те влошават климата въпреки уж „електрификацията“ Създаването на изкуствена климатична нестабилност дава на застрахователния и политическия елит вечен и неоспорим аргумент: „Природата е полудяла, затова вие трябва да плащате все повече и повече, за да ви пазим.“
Това е върховната форма на кражба на труд – да създадеш проблем, да уплашиш човека до смърт и след това да му продадеш скъпо „решение“, което всъщност поддържа същия този порочен кръг.
Така Кланът постига двойна победа:
1. Трупа милиарди само от застрахователния бизнес.
2. Намалява населението на света до своите заветни максимални 500 хиляди души или (компромисно) – до своя „Златен милиард“, за да си спестява социални разходи. Че нали Изкуственият интелект според него ще е достатъчно мощен, за да замени труда на 6 милиарда души, а останалите един милиард души пък ще бъдат изцяло лишени от собственост, но затова пък – щастливи?...






